Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Dysplazja oskrzelowo-płucna - co to jest?

dodał : marti, 30-10-2017

Dzieci urodzone przedwcześnie, przed 36 tygodniem ciąży, narażone są na wiele chorób przewlekłych i dysfunkcji rozwojowych. Zwłaszcza ekstremalne wcześniaki, urodzone w okolicach 24-27 tygodnia ciąży są obciążone ryzykiem powstania dysplazji oskrzelowo-płucnej. Czym ona jest?

(więcej)

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to dolegliwość, która może dotknąć osobę w każdym wieku. W niektórych przypadkach możliwe jest jej uniknięcie. Trzeba tylko stosować się do kilku podstawowych zaleceń.

(więcej)

Powszechnie przyjęło się, że pieluchy noszą małe dzieci w pierwszych kilku latach swojego życia, kiedy uczą się one jeszcze samodzielnego wypróżniania się. Istnieje jednak również możliwość zakupu takiego produktu przeznaczonego dla osób dorosłych.

(więcej)

Sepsa, czyli posocznica, błędnie jest postrzegana jako choroba, którą można zarazić się od drugiej osoby. Wywołują ją drobnoustroje chorobotwórcze, a więc bakterie, wirusy i grzyby. Jak rozpoznać pierwsze objawy sepsy i skutecznie leczyć dziecko, które w ten sposób choruje?

(więcej)

Jak leczy się przepuklinę pępkową?

dodał : aln, 01-10-2017

Z reguły przepuklinę pępkową wykrywa się u noworodków i niemowląt, choć taki stan może pojawić się również u osób dorosłych, w wyniku osłabienia wewnętrznej warstwy mięśni brzucha. Jak leczy się przepuklinę pępkową?

(więcej)