Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Mężczyźni rzadko chodzą do lekarza, a już niemalże nigdy z własnej woli nie udają się na badania do urologa, który bada między innymi stan jąder - męskich gruczołów płciowych. Jedną z najbardziej poważnych chorób, które dotykają jądra, są nowotwory. Co ciekawe, na te groźne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta schorzenie częściej chorują młodzi mężczyźni.

(więcej)

Jak poradzić sobie z żylakami?

dodał : aln, 29-08-2017

Żylaki często są bagatelizowane jako problem natury estetycznej, podczas gdy jest to choroba opierająca się na niewydolności żył. Nieleczona może prowadzić do wielu następstw, warto zatem podjąć leczenie zachowawcze, farmakologiczne lub operacyjne.

(więcej)

Genetyka jest nauką, która wciąż się rozwija i sprawia, że coraz lepiej poznajemy genom człowieka. Stwarza to nadzieję na to, że w przyszłości medycyna będzie mogła oszacować ryzyko zachorowania na daną chorobę u pacjenta, co pozwoli na zapobieganie poważnym schorzeniom.

(więcej)

Jakie "lekarstwo" na pamięć?

dodał : aln, 10-07-2017

 Masz kłopoty z pamięcią? Niezależnie od wieku, możesz ją wzmocnić prostymi metodami. Poznaj niektóre z nich.

(więcej)

Bajkalina to roślina posiadająca wyjątkowe właściwości zdrowotne. Ta niepozorna, pochodząca z dalekiej Syberii roślina, jest znana z właściwości antyoksydacyjnych, dzięki czemu wspomaga pracę całego organizmu, pomaga na dłużej zachować młodość, a także ułatwia walkę z nowotworami.

(więcej)