Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Diagnoza i leczenie łysienia

dodał : aln, 10-02-2018

Utrata włosów jest zupełnie normalnym procesem. Codziennie człowiek traci od 50 do 150 włosów i jest to prawidłowy etap związany z cyklem rozwojowym włosów. Z wiekiem włosy przestają odrastać - jest to łysienie, które dotyka najczęściej mężczyzn powyżej 40. roku życia. Jednak zbyt wczesne lub szybko postępujące łysienie jest niepokojące i może oznaczać zachwianie gospodarki hormonalnej, niedobory witamin i różne choroby. Poza tym nadmierne wypadanie włosów i prześwity są kłopotliwe i niekomfortowe, wpływają negatywnie wpływają negatywnie na samopoczucie. Chociaż wiele osób twierdzi że z łysieniem należy się pogodzić, to w rzeczywistości można je zatrzymać i wcale nie trzeba być skazanym na łysą głowę! Kluczem jest odpowiednia diagnoza i podjęcie leczenia dopasowanego do problemu.

(więcej)

Włosy to jeden z tych elementów wizerunku, na który inni zwracają największą uwagę. Znaczenie ma kolor, długość, ale także objętość i zdrowy wygląd. Niestety czasami zdarza się, że zbuntowane kosmyki są dalekie od ideału, kształtującego się w Twojej głowie. Szczególnym problemem jest nadmierne wypadanie włosów, które staje się coraz powszechniejszą dolegliwością. Sprawdź, co na wypadanie włosów jest skuteczne, a co lepiej sobie odpuścić.

(więcej)

Nawet, jeśli bardzo dbasz o zęby, czasem możesz je stracić. Dzieję się tak na przykład z powodu urazu, gdy ząb został złamany lub wybity. Utrata zęba nie musi się jednak źle kończyć. Lukę można uzupełnić zabiegiem reimplantacji lub implantem zębowym, a w niektórych sytuacjach wystarczy tylko koronka na własnym korzeniu. W jakich okolicznościach zastosujemy poszczególne rozwiązania?

(więcej)

Dysplazja oskrzelowo-płucna - co to jest?

dodał : marti, 30-10-2017

Dzieci urodzone przedwcześnie, przed 36 tygodniem ciąży, narażone są na wiele chorób przewlekłych i dysfunkcji rozwojowych. Zwłaszcza ekstremalne wcześniaki, urodzone w okolicach 24-27 tygodnia ciąży są obciążone ryzykiem powstania dysplazji oskrzelowo-płucnej. Czym ona jest?

(więcej)

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to dolegliwość, która może dotknąć osobę w każdym wieku. W niektórych przypadkach możliwe jest jej uniknięcie. Trzeba tylko stosować się do kilku podstawowych zaleceń.

(więcej)