Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Pestki słonecznika największą popularnością cieszą się w okresie letnim. Wtedy to na miejskich targach i w sklepach z warzywami i owocami można spotkać słonecznikowe tarcze. Coraz częściej pestki tej rośliny wykorzystywane są jako dodatek do pieczywa, a produkowany z niego olej słonecznikowy od lat gości na polskich stołach. Mimo że pestki mają szerokie zastosowanie, to Polacy wciąż jedzą ich za mało. A szkoda, bo zawierają one cenne dla zdrowia witaminy i mikroelementy.

(więcej)

Dieta na stres

dodał : aln, 04-05-2018

Praca, obowiązki domowe, konflikty z przełożonymi lub podwładnymi, trudne relacje w rodzinie... to tylko wierzchołek góry lodowej, o którą rozbijają się Twoje nerwy. Jeśli masz dość bezsennych nocy, drżących dłoni, wrażenia, że serce zaraz Ci wyskoczy z powodu piętrzących się trudności, mamy dla Ciebie propozycję – pora na zmiany. Nie, nie napiszemy, że możesz uciec na koniec świata. Mamy coś znacznie lepszego. Dziś pokażemy Ci, jak dzięki zmianie diety możesz podnieść swoją odporność na stres, aby bez szargania nerwów poradzić sobie z każdym problemem.

(więcej)

Sód jest pierwiastkiem niezbędnym dla organizmu. Jednak jeśli jest go zbyt wiele, obciąża nerki i doprowadza do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia tętniczego. To dlatego chorzy na nadciśnienie powinni w ogóle zrezygnować z solenia potraw. Dzięki temu mogą szybciej wyrównać poziom sodu w organizmie i przywrócić prawidłowe parametry ciśnienia.

(więcej)

Wiosenna odnowa

dodał : marti, 27-04-2018

Wiosną budzimy się do życia, wystawiamy twarz do słońca i chętniej się ruszamy. Warto ten wiosenny zryw rozpocząć od kontroli własnego ciała, czyli badań okresowych. W ramach kolejnej już wiosennej kampanii sieć Diagnostyka oferuje przekrojowy pakiet 17 badań, w skład których wchodzą te absolutnie bazowe, jak morfologia, OB, glukoza, kwas moczowy, jak i te bardziej specjalistyczne jak białko CRP (wskazuje na stan zapalny w organizmie), profil lipidowy, próby wątrobowe, ferrytyna oraz witamina D, której braki po zimie na pewno ma każdy mieszkaniec naszej szerokości geograficznej.

(więcej)

Alergia na pyłki to jedna z tych dolegliwości, które zbierają największe żniwo w czasie wiosny oraz lata. Jak pokazują badania, blisko 50% Polaków ma objawy alergiczne, a liczba ta stale rośnie. Co ciekawe, bardziej narażeni na alergie są mieszkańcy miast, niż wsi. Jesteś jednym z nich i z roku na rok próbujesz uporać się z męczącymi Cię objawami? Dowiedz się, co robić, aby alergia dała Ci spokój!

(więcej)