Tu jesteś: Porady zdrowotne

Porady zdrowotne

Zobacz także jako kanały RSS

Artykuły

Nagła choroba i ciężki wypadek, których efektem są ograniczone możliwości ruchowe, są w stanie sprawić wiele kłopotów związanych z wypróżnianiem się. Trzeba się w tej kwestii wspomóc odpowiednimi produktami. Należą do nich z pewnością pieluchomajtki.

(więcej)

Czym jest objaw Reynauda?

dodał : aln, 22-03-2018

Miewasz bladą skórę i zasinione, albo nawet zaczerwienione place rąk, stóp, nosa lub uszu, którym towarzyszy drętwienie i dolegliwości bólowe? Być może cierpisz na mało znaną chorobę Raynauda, nazywaną również objawem lub zespołem Raynauda.

(więcej)

Kiedy staniemy się posiadaczami aparatu słuchowego, szybko zdamy sobie sprawę, że nieważne jak będzie on drogi lub zaawansowany, nie będzie on maksymalnie efektywny bez idealnie dobranej wkładki usznej. Jest ona nieodzownym łącznikiem między naszym uchem a samym urządzeniem i jest ona głównym determinantem w osiąganiu maksymalnego komfortu słyszenia, co na pewno jest na pierwszym miejscu.

(więcej)

Budowa trzonu macicy nie musi być prosta, ale może charakteryzować się tyłozgięciem. Nie jest to choroba, ani patologiczna zmiana, ale sytuacja pojawiająca się coraz częściej. Czy niesie ona za sobą jakiekolwiek negatywne konsekwencje?

(więcej)

Chlorofil nie bez powodu zasłużył sobie na określenie „zielona krew roślin”. Mamy w tym przypadku do czynienia z pigmentem o zielonej barwie, którego budowa jest bardzo zbliżona do hemoglobiny obecnej w ustroju człowieka. Bez chlorofilu niemożliwe byłoby życie na Ziemi. Związek ten uczestniczy bowiem w procesie fotosyntezy, umożliwiając produkcję tlenu. Znajduje się przede wszystkim w różnego gatunku roślinach, a także w glonach. Poza tym zaobserwowano zawartość chlorofilu w komórkach bakterii.

(więcej)