Tu jesteś: Porady zdrowotne

Choroba Alzheimera

Zobacz także jako kanały RSS
Choroba Alzheimera należy do chorób, które dotykają osoby starsze, najczęściej pomiędzy 60, a 65 rokiem życia. Powoduje ją obumieranie komórek nerwowych, przez co przesyłanie informacji za pomocą neuronów jest niemożliwe. Chorzy zaczynają zapominać gdzie położyli drobne przedmioty, jakie mieli zajęcia mieli zaplanowane, a w późniejszej fazie choroby nie poznają swoich bliskich, nie panują nad potrzebami fizjologicznymi, a ich umysł jest na poziomie kilkuletniego dziecka. Chory na Alzheimera jest ogromnym wyzwaniem dla całej rodziny oraz jej funkcjonowania. Często wymaga całodobowej opieki, może być agresywny i niebezpieczny zarówno dla siebie, jak i dla osób ze swojego otoczenia. Jeżeli szukasz informacji na temat tej choroby postaw przede wszystkim na ich merytoryczną jakość. W naszym serwisie znajdziesz w pełni profesjonalne porady oraz wiadomości na temat choroby Alzheimera, które wyjaśnią wiele Twoich wątpliwości oraz odpowiedzą na Twoje pytania. Porozmawiaj również o swoim problemie z innymi na forum oraz zapisz się do naszego newslettera, aby móc otrzymywać informację na temat najnowszych publikacji.

Artykuły

Jak zapobiec chorobie Alzheimera?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 17-06-2013

Choroba Alzheimera dla wielu to schorzenie rodzinne, na które niewiele można poradzić. Nic bardziej mylnego. Czasami wygodniej obarczyć los własnym nieszczęściem niż wziąć życie we swoje ręce, bo każda profilaktyka wymaga nakładu pracy. Może jednak warto spróbować. Czy można zapobiec chorobie Alzheimera? W jaki sposób można zmniejszyć jej ryzyko?

(więcej)

Zaburzenia nastroju w chorobie Alzheimera

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 13-05-2013

Zaburzenia nastroju występują samodzielnie lub jako jedna z wielu manifestacji innych schorzeń. Mogą pojawiać się także u osób z chorobą Alzheimera. Czym jest choroba Alzheimera? Jakie objawy z nią współistnieją? Jakie zaburzenia nastroju spotyka się w chorobie Alzheimera? Jak radzić sobie z depresją w chorobie Alzheimera?

(więcej)

Choroba Alzheimera

dodał : Agnieszka Wojtala, 27-05-2010

Choroba Alzheimera jest jedną z najczęściej wymienianych chorób, której nie chcielibyśmy doświadczyć, ani osobiście chorując, ani opiekując się osobą nam bliską, która na nią zachorowała.

(więcej)