Tu jesteś: Porady zdrowotne

Ból, Bóle głowy

Zobacz także jako kanały RSS
Ból jest niczym innym, jak wrażeniem zmysłowym, które ma miejsce w wyniku czynników uszkadzających tkankę. Kiedy taka sytuacja ma miejsce zakończenia nerwów odpowiedzialnych za czucie zostają bez osłony, a my odczuwamy ból. Bóle głowy należą do jednym z najbardziej nieprzyjemnych, dekoncentrujących oraz istotnych diagnostycznie bólów. Dlatego nigdy nie można lekceważyć tego rodzaju problemu, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy pomysłu na to, co mogło spowodować bóle głowy. Jest to temat bardzo szeroki oraz dotykający wielu ludzi o różnym trybie życia, wieku oraz kondycji zdrowotnej. Sprawdź co na ten temat napisali nasi specjaliści w swoich publikacjach dotyczących bólu oraz bólu głowy. Na pewno informacje te będą dla Ciebie przydatne na tyle, że będziesz mógł rozwiązać swój problem. Warto również zapisać się do naszego newslettera, aby nie ominęły Cię wszystkie nowo publikowane wiadomości. Każda z informacji znajdujących się w naszym serwisie jest przygotowywana w oparciu o gruntowną wiedzę, przekazywaną w jasny, klarowny sposób.

Artykuły

Akupresura sposobem na ból

dodał : aln, 25-10-2014

Ból ma wiele różnych obliczy. Jego odczuwanie zależy od indywidualnych cech danej osoby. Jedni pacjenci mają tzw. niski próg bólu i już przy niewielkich dolegliwościach sięgają po tabletki przeciwbólowe, inni mogą wycierpieć w milczeniu poważny, przenikliwy ból, nie informując nawet swoich najbliższych o swoim stanie.

(więcej)

Ciąża jest specyficznym okresem w życiu każdej kobiety. Oczekując dziecka, musi ona zadbać w najwyższej mierze o swoje zdrowie i optymalne odżywianie się, aby dziecko mogło zdrowo się odżywiać w jej łonie. Zdarza się jednak, że w trakcie ciąży przyszła matka choruje, albo cierpi na uporczywy ból głowy. Jak sobie z nim radzić, skoro zażycie silnej tabletki przeciwbólowej, szybko niwelującej dolegliwości bólowe, nie jest możliwe?

(więcej)

Niepokojące bóle głowy

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 12-04-2013

Ból głowy to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości wśród ludzi. Tego rodzaju ból mogą określić nawet już kilkuletnie dzieci. W pierwotnym odruchu w zasadzie każdy z nas sięga po najszybsze rozwiązanie jakim jest tabletka, bo chcemy być sprawni i gotowi do wykonywania swojej pracy. Często pomaga też spacer czy krótka drzemka. Co jednak gdy mimo tego ból nie przechodzi? Z jakimi rodzajami bólu głowy możemy mieć do czynienia?

(więcej)

Jak zdiagnozować i leczyć klasterowy ból głowy?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 18-03-2013

Klasterowy ból głowy to specyficzny rodzaju bólu, który pojawia się okresowo np. dwa razy w roku, ale napady bólowe mu towarzyszące mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy i powtarzać się wielokrotnie w ciągu dnia. Przyczyny tej dolegliwości nadal nie zostały poznane, ale pewnym jest, że ból tego rodzaju pojawia się samoistnie.

(więcej)

Jak wygląda klasterowy ból głowy i co go wywołuje?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 05-02-2013

Klasterowy ból głowy to samoistnie pojawiający się ból w obrębie jednej strony głowy, który potrafi być niezwykle bolesny i ciężki do opanowania. Jest sprawcą wielu cierpień i może doprowadzić do rozwoju depresji, bezsenności oraz samobójstwa. Aby poznać tą dolegliwość należy przyjrzeć się jej przebiegowi.

(więcej)