Tu jesteś: Porady zdrowotne

Angina

Zobacz także jako kanały RSS
Ostre zapalenie migdałków podniebiennych potocznie nazywa się anginą. Odpowiedzialne za nią są paciorkowce hemolizujące. Wśród objaw anginy należy wspomnieć takie problemy jak ból gardła, nalot na migdałkach, wysoka gorączka, brak apetytu, bóle kości oraz apatia. Angina może być bardzo niebezpieczna w przypadku dzieci, ponieważ dodatkowym objawem są wtedy wymioty, które prowadzą do odwodnienia, a tym samym jeszcze silniejszego osłabienia organizmu. Istotna jest również świadomość poważnych powikła jakie niesie za sobą ta choroba. Angina należy do grupy chorób w których do zakażenia dochodzi poprzez kontakt osobisty drogą kropelkową. Bardzo istotne jest jej prawidłowe zdiagnozowanie oraz leczenie, o czym można znaleźć informacje w naszym serwisie. To właśnie tutaj znajdziesz rzetelne informacje przygotowane przez profesjonalistów. Jeżeli ciekawią Cię informacje na temat anginy zapisz się również do newslettera, dzięki któremu będziesz mieć stały dostęp do wszystkich nowych publikacji na interesujący Cię temat.

Artykuły

Angina jest jedną z powszechnie występujących infekcji atakujących migdałki, znajdujące się po obu stronach gardła. Czy wycięcie migdałków, czyli przeprowadzenie inwazyjnej operacji chirurgicznej pozwoli uchronić się przed nawracającą anginą?

(więcej)

Powikłania po anginie

dodał : aln, 26-11-2014

Często angina jest chorobą lekceważoną, przede wszystkim przez osoby dorosłe, które nie leczą schorzenia do końca i zamiast wygrzać się w domu, wykonują w dalszym ciągu pracę zawodową. Trzeba być jednak świadomym tego, że takie działanie może doprowadzić do licznych groźnych dla zdrowia, a nawet życia powikłań.

(więcej)

Angina, czyli zapalenie gardła, leczona jest zwykle farmakologicznie. Pojawiają się jednak głosy, że dobroczynnie w tym schorzeniu działa jedzenie lodów. Czy rzeczywiście mrożone smakołyki pozwolą nam pozbyć się anginy?

(więcej)

Jak rozpoznać anginę ropną? Objawy i leczenie

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 03-09-2013

Angina ropna to jedno z najbardziej dokuczających schorzeń górnych dróg oddechowych. Silny ból gardła przy przełykaniu, wysoka gorączka to najbardziej charakterystyczne objawy anginy ropnej. Za wystąpienie tej choroby odpowiedzialne są paciorkowce z grupy A. Leczenie anginy ropnej jest konieczne, gdyż powikłania mogą doprowadzić do powstania ropni koło migdałków, zapalenia zatok oraz zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

(więcej)

Angina - jak ją rozpoznać i leczyć

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 27-10-2010

Myślę że przynajmniej jeden raz w życiu każdy z nas usłyszał od lekarza: ma Pan/Pani anginę. Żeby móc walczyć z tą choroba warto się jej przyjrzeć. Otóż mało kto wie, że angina może być wywoływana zarówno przez bakterie jak i wirusy.

(więcej)