Tu jesteś: Porady zdrowotne

Alkoholizm

Zobacz także jako kanały RSS
Alkoholizm jest niczym innym jak chorobą, na którą zapadają osoby nadużywające alkoholu. To groźne schorzenie ma bardzo poważne skutki zarówno jeżeli chodzi o zdrowie osoby dotkniętej alkoholizmem, jak również kwestie społeczne. Jest to choroba o tyle trudna, że osoby uzależnione od alkoholu najczęściej nie dopuszczają do siebie myśli, że ich pociąg do napojów alkoholowych nie jest zwyczajny, ale jest objawem poważnego zaburzenia. Leczenie alkoholizmu może mieć dwie drogi, farmakologiczną oraz prowadzoną za pomocą terapii. W obu przypadkach osoba dotknięta alkoholizmem, powinna być zdeterminowana do walki ze swoim problemem. Warto pamiętać, że alkoholikiem zostaje się przez całe życie, tyle tylko, że po zakończeniu terapii po prostu nie spożywa się alkoholu, bez względu na okoliczności czy potrzeby. Tylko w naszym serwisie możesz zapoznać się z profesjonalnymi informacjami na temat alkoholizmu, jego diagnozowania i leczenia. Kompetentni specjaliści przedstawiają informacje, które będą bardzo przydatne zarówno samym chorym, jak również ich najbliższym. Również na specjalnie przygotowanym forum, możesz podzielić się swoim problemem, uwagami oraz spostrzeżeniami.

Artykuły

Diagnoza i leczenie alkoholizmu

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 23-01-2013

W naszym społeczeństwie ,,nie picie’’ na spotkaniu rodzinnym, towarzyskim jest uznawane za rzecz odmienną i mało zrozumiałą. Biorąc jednak pod uwagę, jaki duży problem można mieć z nadużywaniem alkoholu to bycie abstynentem jest o wiele bardziej korzystne dla zdrowia człowieka, rodziny i otoczenia. Jeśli więc ktoś nie chce pić to należy zostawić go w spokoju.

(więcej)

Alkoholizm jest uznawany obecnie na całym świecie za chorobę, dlatego należy poszukiwać najbardziej skutecznych sposobów jej leczenia. Czy mitingi AA są odpowiednią terapią dla osób uzależnionych od alkoholu?

(więcej)

Jak leczy się dusznicę?

dodał : aln, 31-10-2015

Dusznica bolesna (inaczej dławica piersiowa) to zespół objawów niewydolności wieńcowej. Pojawia się najczęściej po większym wysiłku fizycznym, wskutek zimna lub silnego zdenerwowania. Jak sobie z nią radzić i czy można ją skutecznie leczyć?

(więcej)

Szkodliwy wpływ alkoholu dla dzieci w wieku dojrzewania

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 04-07-2014

Dzieci w wieku dojrzewania lubią próbować wielu nowych rzeczy. Jedną z takich nowości, której jeszcze nie próbowali jest alkohol pod różną postacią. Do wypróbowania alkoholu nie trzeba długo namawiać w końcu nie raz widziało się swoich rodziców pijących podczas różnego rodzaju spotkań rodzinnych. Czy jest to jednak obojętne dla rozwijającego się i dojrzewającego organizmu? W jaki sposób alkohol niszczy nasze ciało i życie?

(więcej)

Jak powszechnie wiadomo, alkoholizm zaliczany jest do jednej z najczęściej pojawiających się chorób społecznych, czyli takich, które atakują i dotykają już nie tylko pojedyncze jednostki ale dotyczą całych społeczności.

(więcej)