Tu jesteś: Porady zdrowotne

ADHD

Zobacz także jako kanały RSS
ADHD najczęściej określane jest jako nadpobudliwość psychoruchowa. Z reguły pojawia się już w wieku dziecięcym. Jest dość trudna w diagnozowaniu ponieważ granica między zdrową nadpobudliwością, a chorobą jest bardzo cienka. Dzieci dotknięte ADHD najczęściej mają wiele problemów w środowisku w jakim się znajdują. Oprócz problemów w domu dochodzą również te w przedszkolu lub szkole. Również sama terapia nie należy do najłatwiejszych. Bardzo istotne jest to, aby zdiagnozować problem w miarę wcześnie, aby wprowadzić jak najszybciej odpowiedni sposób leczenia. Szukając informacji na temat ADHD warto jest opierać się na sprawdzonych informacjach, dlatego też, w naszym serwisie publikują swoje artykuły tylko profesjonaliści. Dzięki wiedzy, którą przekazują na łamach serwisu można dowiedzieć się bardzo wielu istotnych rzeczy, które najbardziej pomogą bliskim osób dotkniętych ADHD. Profesjonalne podejście do tego schorzenia powinno być podstawą do dalszych działań w zakresie pomocy choremu oraz jego najbliższym.

Artykuły

Czy ADHD można wyleczyć?

dodał : aln, 13-07-2016

ADHD, czyli zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi, jest rodzajem zaburzeń o podstawie genetycznej, w którym dochodzi do odmiennego wariantu rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Czy takie zaburzenia można skutecznie leczyć i czy pacjent może się go pozbyć?

(więcej)

Czym różni się ADHD od ADD?

dodał : aln, 25-11-2015

Pacjenci, a niekiedy nawet lekarze różnych specjalizacji, mogą mylić ze sobą i stosować zamiennie pojęcia ADHD i ADD. Czy jest to dobra praktyka? Czym różni się ADHD od ADD?

(więcej)

Pytanie to zadają sobie najczęściej zatroskani rodzice u dzieci, których została zdiagnozowana krótkowzroczność, czyli wada wzroku, polegająca na nieostrym widzeniu oddalonych obiektów, przy zachowaniu dobrego widzenia z bliska.

(więcej)

Coraz więcej dzieci w Polsce i na całym świecie choruje na ADHD(Attention Deficit Hyperactivity Disorder), czyli na zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Mają problemy z koncentrowaniem uwagi, są nader impulsywne i wykonują niezborne ruchy. Chorzy na ADHD muszą poddać się kompleksowemu, wielokierunkowemu leczeniu. W ich terapii pomocne mogą być nienasycone kwasy tłuszczowe. W jaki sposób kwasy omega-3 i omega-6 mogą leczyć ADHD i czy w ogóle jest to możliwe?

(więcej)

ADHD u dorosłych - czy z ADHD się wyrasta?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 30-05-2013

ADHD kojarzy się przede wszystkim z energicznym dzieckiem. Czy jednak może występować u dorosłych? Czy z ADHD się wyrasta? Jak wygląda ADHD u dorosłych? Czy ADHD-owcy mogą pracować zawodowo? Jak wygląda życie codzienne dorołego człowieka z ADHD?

(więcej)