Tu jesteś: Porady zdrowotne

Żylaki

Zobacz także jako kanały RSS
Jeżeli jesteś kobietą po 40-tym roku życia, to powinnaś zainteresować się żylakami, gdyż należysz do grona osób, które szczególnie są na nie narażone. Do tego stanu rzeczy niewątpliwie przyczynia się siedzący tryb życia, uwarunkowania genetyczne, jak również ewentualne, przebyte ciąże. Pojawienie się niebieskich żyłek, które są widoczne gołym okiem na skórze nóg jest wyraźną przyczyną dolegliwości, czyli uczuciem „ciężkości nóg”, na które to skarżą się pacjenci. Warto przy tym wiedzieć, że żylaki mogą pojawić się w każdym momencie życia, zaś ich leczenie jest procesem długotrwałym. Z drugiej strony, zdrowy tryb życia i systematyczne ćwiczenia pomogą zapobiec powstaniu żylaków. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Jeżeli jesteś osobą, która szuka odpowiedniego dla siebie leczenia lub też chce po prostu wiedzieć, jak uniknąć żylaków, zapraszamy cię do zapoznania się z artykułami, które zostały poświęcone tej chorobie. Dzięki nim zdobędziesz gruntowną wiedzę, która pozwoli tobie na uniknięcie tej choroby i cieszenie się uczuciem lekkości nóg przez wiele lat.

Artykuły

Czym jest przewlekła niewydolność żylna i co ją powoduje?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 01-11-2012

Przewlekła niewydolność żylna jest jedną z najczęstszych patologii w obrębie całego układu krążenia. Żeby dobrze zrozumieć istotę tego powszechnego problemu, należy najpierw zapoznać się z anatomią i fizjologią krążenia żylnego kończyn dolnych. Żyły są naczyniami, które, ogólnie rzecz ujmując, odprowadzają krew do serca z narządów całego ciała.

(więcej)

Żylaki prowadzą do powstawania wielu różnych powikłań, mogących stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a niekiedy również życia pacjenta. Jednym z powikłań jest zakrzepica powierzchniowa.

(więcej)

Na czym polega skleroterapia?

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 28-10-2013

Skleroterapia to jedna z metod leczenia żylaków. Zazwyczaj stosuje się ją do leczenia żylaków na nogach, ,,pajączków’’ ale również w przypadku hemoroidów. Metoda jest bezbolesna i można ją wykonać w zasadzie w każdym gabinecie chirurga naczyniowego. Dobrze wykonana skleroterapia poprawia wygląd skóry i stan zdrowia, a w przypadku hemoroidów ogranicza rozwój choroby.

 

(więcej)

Żylaki macicy

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 21-08-2013

Żylaki macicy to wbrew pozorom dość często występujące zjawisko. Czasami Panie nawet nie wiedzą o ich istnieniu do czasu, gdy dają bardzo wyraźne objawy. Skąd się biorą i czy stanowią realne zagrożenie np. dla rozwijającej się ciąży?

(więcej)

Jak poprawić wydolność własnych żył?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 30-01-2013

Nieprawidłowo funkcjonujący układ żylny kończyn dolnych doprowadza nie tylko do uporczywych objawów pogarszających komfort życia, ale także spędzających sen z powiek żylaków. Jak temu zapobiec? W jaki sposób poprawić działanie naszych żył? Jak leczyć istniejącą już niewydolność żylną?

(więcej)