Tu jesteś: Porady zdrowotne

Łupież

Zobacz także jako kanały RSS
Białe łuski łupieżu na włosach czy też ubraniu to nie tylko kłopotliwa sprawa i dyskomfort w relacjach z innymi, ale również oznaka choroby skóry głowy. I choć to właśnie ten rodzaj łupieżu męczy najczęściej znaczny odsetek społeczeństwa, nie należy zapominać, że choroba ta może pojawić się również na klatce piersiowej czy też tułowiu. W medycynie rozróżnia się łupież pstry, który objawia się właśnie żółtobrunatnymi plamami na klatce piersiowej oraz różowy Gilberta, który cechuje się właśnie zmianami dokonującymi się w obrębie tułowia. Niezależnie jednak od rodzaju, warto wiedzieć, że pojawienie się łupieżu zawsze jest efektem zaburzeń równowagi hormonalnej. Wówczas, gdy spada poziom estrogenów, pojawiają się problemy ze skórą, w tym właśnie z łupieżem. Na naszym portalu znajdziesz nie tylko artykuły opisujące dokładnie poszczególne odmiany łupieżu, ale również dowiesz się, jak go leczyć. Nasi specjaliści przygotowali szereg porad oraz garść cennych porad, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się tego kłopotliwego schorzenia. Odwiedzaj nas regularnie, a będziesz wiedział coraz więcej!

Artykuły

Czy łupież różowy Gilberta jest groźny?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 21-10-2013

Czy każda choroba związana z łupieżem zawsze wygląda tak samo? Czy istnieje schorzenie bez „klasycznego” łupieżu na skórze owłosionej głowy? Czym jest łupież Gilberta i czy zagraża naszemu zdrowiu?

(więcej)

Czy łupież różowy Gilberta jest groźny?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 23-05-2013

Czy każda choroba związana z łupieżem zawsze wygląda tak samo? Czy istnieje schorzenie bez „klasycznego” łupieżu na skórze owłosionej głowy? Czym jest łupież Gilberta i czy zagraża naszemu zdrowiu?

(więcej)

Łupież pospolity - choroba czy natura?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 09-04-2013

Któż z nas nie doświadczył widoku białych łusek na włosach czy czarnym ubraniu? Kiedy łupież przestaje być fizjologią? Jak z nim walczyć? Czy łupież może powodować łysienie?

(więcej)

Odbarwienia skórne - kiedy podejrzewać łupież pstry?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 18-02-2013

Plamy odbarwieniowe na skórze kojarzą się przede wszystkim z bielactwem, jednak czy zawsze tak jest. Czy odbarwienia może wywołać grzyb? Jak odróżnić te dwie choroby? Czym jest łupież pstry? W jaki sposób go leczyć?

(więcej)

Łupież rumieniowy - czy tylko u osób otyłych?

dodał : lek.med. Oliwia Gorgoń- Klamke, 06-02-2013

Czy choroba skórna charakterystyczna dla otyłych może dotknąć także szczupłych? Dlaczego łupież rumieniowy częściej dotyka ludzi z nadmierna masą ciała? Czy wystarczy miejscowe leczenie? Czy można się nim zarazić? Jak można go wyleczyć?

(więcej)