Tu jesteś: Dieta, Odchudzanie

Zioła dobre na odchudzanie

dodano: 16-09-2012 - sofista

W terapiach odchudzających niejednokrotnie wykorzystuje się wszelkiego rodzaju zioła. Mieszanki zielarskie mogą pomóc nam w utracie zbędnych kilogramów, usunąć nagromadzoną wodę w organizmie, albo też przyspieszyć przemianę materii i ograniczyć apetyt. Zioła mogą być wykorzystywane przy wspomaganiu efektów odchudzania poprzez dietę lub treningi fizyczne.

Skuteczność ziół

Wiele ziół rzeczywiście posiada takie specyficzne właściwości, które wspomogą odchudzanie. Zioła działają:
·         Przeczyszczająco,
·         Pęczniejąco,
·         Oczyszczająco.
 
Same zioła jednak na niewiele się zdadzą w odchudzaniu, jeśli nie podejmiemy wysiłku, aby stracić nagromadzony tłuszcz. Oprócz picia naparów z ziół należy więc rozpocząć zdrowy styl życia, racjonalnie się odżywiać i uprawiać sport. To wszystko w połączeniu z ziołami na pewno da bardzo dobre rezultaty.
 

Zioła przeczyszczające

Najczęściej w dietach odchudzających stosowane są zioła przeczyszczające, które w początkowym etapie ich stosowania rzeczywiście pomagają w usuwaniu zalegających w układzie pokarmowym resztek pożywienia, zwłaszcza z jelit. Takie zioła dodatkowo zmniejszają masę ciała, dzięki uregulowaniu i ustabilizowaniu pracy przewodu pokarmowego. Jeśli jednak zioła będą stosowane przez zbyt długi okres czasu, zamiast wpływać korzystnie na odchudzanie, zaczną wywoływać szereg niepożądanych skutków:
·         Zaburzenie naturalnej perystaltyki jelit,
·         Bóle brzucha,
·         Wzdęcia,
·         Uszkodzenia albo martwica ścian jelita grubego.
Z uwagi na to zaleca się zastosowanie ziół przeczyszczających tylko przez krótki czas, najwyżej kilku dni.
 

Zioła pęczniejące

Są zioła, które działają pęczniejąco, co powoduje, że nie odczuwamy głodu. Niemniej jednak należy przy tym zaznaczyć, że bezpośrednie hamowanie łaknienia jest uzależnione od ośrodkowej regulacji.
 

Zioła moczopędne

Jak sama nazwa wskazuje, powodują częste oddawanie moczu. W ten sposób możemy pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Należy jedynie uważać, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. 
 

Zioła na odchudzanie

Wśród najbardziej popularnych ziół, jakie znajdują zastosowanie w odchudzaniu, wymienia się:
  • Działanie przeczyszczające: aloes, kruszyna pospolita
  • Działanie moczopędne – jałowiec, dziurawiec pospolity, fiołek trójbarwny, krwawnik pospolity, mniszek pospolity, anyż biedrzeniec, bazylia wonna,
  • Ograniczanie wchłaniania tłuszczu, zwiększenie metabolizmu – żeń-szeń, fiołek trójbarwny, krwawnik pospolity, mniszek pospolity,
  • Działanie pęczniejące – babka płesznik.Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...