Sepsa u dzieci - czym się objawia i jak ją leczyć?

dodano 09-10-2017

Sepsa, czyli posocznica, błędnie jest postrzegana jako choroba, którą można zarazić się od drugiej osoby. Wywołują ją drobnoustroje chorobotwórcze, a więc bakterie, wirusy i grzyby. Jak rozpoznać pierwsze objawy sepsy i skutecznie leczyć dziecko, które w ten sposób choruje?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Czy modyfikowanie embrionów człowieka jest etyczne? Czy rzeczywiście naukowcy mają prawo zmieniać coś, co natura daje każdej parze? Okazuje się, że podejmowane są już takie działania, których celem jest wykluczenie poważnych chorób, na jakie chorują już noworodki lub dzieci w łonie matki.

więcej

URODA

Urządzamy SPA w domu - przepis na domowe SPA w 8 krokach

marti (09-10-2017)

Salon SPA w domu? Dlaczego by nie! Pachnąca sesja w wannie przy dźwiękach ulubionej muzyki pomoże Ci się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Zanim zaczniesz puszczać wodę z kranu, przeczytaj nasz miniporadnik i przygotuj się na prawdziwe SPA w swoim domu.

DIETA - ODCHUDZANIE

Genodieta - klucz do idealnej sylwetki bez utraty zdrowia

aln (03-01-2017)

Nadwaga i otyłość to powszechne, zależne od stylu życia problemy - w populacji polskiej występują one już u prawie połowy kobiet i u ponad 60% mężczyzn, z roku na rok widać także zdecydowany wzrost liczby otyłych dzieci i młodzieży. Zbyt duża masa ciała przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstawania wielu poważnych chorób, dlatego istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli na utrzymanie idealnej wagi ciała.