Kurkuma - przyprawa dla wzrostu odporności organizmu

dodano 25-04-2017

Kurkuma to przyprawa, o charakterystycznym, żółtym zabarwieniu. Znana jest ludzkości od tysięcy lat, nie tylko jako dodatek do potraw, ale również jako lekarstwo, które ma cenne właściwości lecznicze.

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Lek na popularny ludzki pasożyt

dodał: marti , 15-03-2017

Jednym z najbardziej powszechnie występujących ludzkich pasożytów jest włosogłówka. Szacuje się, że nawet 500 mln ludzi na całym świecie jest nim zainfekowanych. Naukowcy z Manchesteru opublikowali właśnie wyniki swoich badań, które pozwoliły im na stworzenie formuły nowego leku walczącego skutecznie z ludzką włosogłówką.

więcej

URODA

Czym jest lwia zmarszczka i jak się jej pozbyć?

aln (26-04-2017)

Zmarszczki na twarzy czy szyi pojawiają się wraz z upływem czasu, jako odpowiedź na nieustanną pracę mięśni znajdujących się pod skórą. W wyniku ich skurczu na skórze pojawiają się bruzdy i drobne zmarszczki, które znikają z chwilą rozluźnienia mięśni. Kiedy jednak skóra się starzeje, traci podskórną warstwę i kwas hialuronowy, przez co zmarszczki trwale kształtują się w jej strukturze. Jedną z takich zmarszczek jest tzw. lwia zmarszczka.

DIETA - ODCHUDZANIE

Genodieta - klucz do idealnej sylwetki bez utraty zdrowia

aln (03-01-2017)

Nadwaga i otyłość to powszechne, zależne od stylu życia problemy - w populacji polskiej występują one już u prawie połowy kobiet i u ponad 60% mężczyzn, z roku na rok widać także zdecydowany wzrost liczby otyłych dzieci i młodzieży. Zbyt duża masa ciała przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstawania wielu poważnych chorób, dlatego istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli na utrzymanie idealnej wagi ciała.