Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

dodano 21-07-2016

Pierwszym, najbardziej charakterystycznym objawem zatrzymania nadmiaru wody w organizmie jest opuchlizna, zwłaszcza kończyn dolnych. Cierpią na nią kobiety przed menstruacją, kobiety w ciąży, jak i pacjenci obojga płci, chorujący na przeróżne schorzenia. Zatrzymanie wody może wynikać z problemów z nerkami, nieprawidłowej pracy serca, wątroby i tarczycy, a także z nadmiernego spożywania mocno słonych potraw. Sól nie dopuszcza do utraty wody, ale w nadmiarze jest szkodliwa. Jak zlikwidować opuchliznę wodną?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Bawełna w leczeniu Alzheimera?

dodał: aln , 19-07-2016

Bawełna to włókna pochodzenia naturalnego, roślinnego. Jej pozyskanie wymaga uprawy bawełny na wielkich polach. Najczęściej tkaniny bawełniane są wykorzystywane do szycia ubrań, choć naukowcy znaleźli w ostatnim czasie zupełnie inne jej zastosowanie. Być może jest ona odpowiedzią na leczenie osób chorujących na Alzheimera.

więcej

URODA

Mezoterapia igłowa szansą na odmłodzenie

marti (24-06-2016)

Zabiegi kosmetyczne, które realizowane są w profesjonalnych, nowoczesnych gabinetach urody, pozwalają na likwidowanie zmarszczek, ujędrnianie i uelastycznianie skóry, w wyniku czego wygląda ona na znacznie młodszą. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Na czym ona polega i jakie efekty można za jej pomocą osiągnąć?

DIETA - ODCHUDZANIE

Czy można schudnąć bez diety?

aln (18-07-2016)

Niemal każda kuracja odchudzająca nakazuje przejście na dietę. Te zaś są bardzo uciążliwe, bo zwykle wprowadzają wielką rewolucję na talerzu i zastępują ulubione potrawy mało smakowitymi daniami. Czy jednak da się zgubić niechciane kilogramy bez stosowania odchudzającej diety?