Czy na reumatyzm mogą chorować najmłodsi pacjenci?

dodano 29-10-2014

Reumatyzm objawiający się bólem stawów w całym ciele najczęściej dotyczy osób dorosłych. Nie oznacza to jednak, że osoby młode, czy nawet dzieci nie chorują na to schorzenie. Według Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej, ponad 300 tys. Polaków, w tym osób młodych, cierpi na choroby reumatyczne. Rocznie w kraju na leczenie tych schorzeń wydaje się ponad 2 mld zł, z czego aż 60 proc. pokrywają sami pacjenci.

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Na rynku jest ogromny wybór modeli okularów dostosowanych nie tylko do rozmaitych wad wzroku, ale i do konkretnych potrzeb użytkowników. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert i wybrać właściwe okulary?

więcej

URODA

Makijaż cery trądzikowej

aln (12-08-2014)

Twoja cera przetłuszcza się i masz problemy z trądzikiem? Makijaż w takim przypadku może być prawdziwym wyzwaniem. Zapoznaj się z poniższymi poradami, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę w przypadku cery z tendencją do przetłuszczania się i jak zrobić prawidłowy makijaż na tak problematycznej cerze.

DIETA - ODCHUDZANIE

Dlaczego woda jest tak ważna w każdej diecie?

aln (27-02-2013)

W przypadku większości diet odchudzających ich twórcy, jak również lekarze i dietetycy, zalecają zażywanie dużych ilości wody. Woda jest integralnym elementem niemalże każdej diety, z którą mamy dziś do czynienia. Dzieje się to z uwagi na to, że woda ma bardzo duże znaczenie dla osób, które walczą z nadwagą, ale nie tylko.