Zastosowanie marihuany w medycynie

dodano 05-07-2015

W Polsce posiadanie, zażywanie i uprawa marihuany jest nielegalna i zagrożona karą na mocy Kodeksu Karnego Dużo mówi się jednak w ostatnim czasie na temat dobroczynnego działania tzw. marihuany medycznej. Jak może być ona stosowana i czy w takiej formie doczeka się ona legalizacji w Rzeczypospolitej Polskiej?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Czy będziemy hodować ludzkie narządy?

dodał: arti , 05-07-2015

Przeszczep serca, płuc, nerki czy wątroby, a także kończyn i innych fragmentów ludzkiego ciała, wymaga znalezienia dawcy, u którego wystąpi zgodność tkankowa w z biorcą. Niewykluczone, że w przyszłości transplantologia otrzyma ważne narzędzia do walki o zdrowie i sprawność pacjentów. Naukowcy pracują nad tym, aby móc „hodować” ludzkie narządy.

więcej

URODA

Trądzik różowaty - przyczyny, leczenie i pielęgnacja skóry

aln (01-07-2015)

Trądzik różowaty to przewlekła, zapalna choroba skóry twarzy. Obecnie dotyka ponad 10% społeczeństwa. Najczęściej pojawia się u osób dorosłych w wieku 30-50 lat. Częstsze zachorowania odnotowuje się u kobiet, jednakże u mężczyzn choroba ma cięższy przebieg.

DIETA - ODCHUDZANIE

Czy warto kupować produkty light będąc na diecie?

arti (05-07-2015)

W sklepach bez trudu znajdziemy produkty opatrzone określeniem „light”. Z założenia powinny być to „lekkie” produkty, które sprzyjają gubieniu zbędnych kilogramów. Czy jednak rzeczywiście będąc na diecie odchudzającej warto sięgać po produktu typu light?