Jakie obciążenia chorobowe może wykryć badanie genetyczne?

dodano 17-08-2017

Genetyka jest nauką, która wciąż się rozwija i sprawia, że coraz lepiej poznajemy genom człowieka. Stwarza to nadzieję na to, że w przyszłości medycyna będzie mogła oszacować ryzyko zachorowania na daną chorobę u pacjenta, co pozwoli na zapobieganie poważnym schorzeniom.

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Stosowanie kannabinoidów w medycynie budzi kontrowersje. W wielu krajach na świecie, możliwe jest ich legalne stosowanie, czy to pod postacią ekstraktów konopi siewnych, czy medycznej marihuany, kraje te jednak stanowią mniejszość i w wielu innych regionach stosowanie ich nie jest możliwe – nawet w ciężkich przypadkach klinicznych.

więcej

URODA

Jak zapobiegać starzeniu skóry? Zadbaj o codzienną pielęgnację! 

aln (31-07-2017)

Starzenie się skóry to proces nieunikniony i nieodwracalny. Możemy jednak go spowolnić, dbając o dobrą kondycję cery, stosując odpowiednie kosmetyki i chroniąc się przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Aby jak najdłużej cieszyć się piękną, gładką skórą, musimy zadbać o nią jak najwcześniej!

DIETA - ODCHUDZANIE

Genodieta - klucz do idealnej sylwetki bez utraty zdrowia

aln (03-01-2017)

Nadwaga i otyłość to powszechne, zależne od stylu życia problemy - w populacji polskiej występują one już u prawie połowy kobiet i u ponad 60% mężczyzn, z roku na rok widać także zdecydowany wzrost liczby otyłych dzieci i młodzieży. Zbyt duża masa ciała przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstawania wielu poważnych chorób, dlatego istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli na utrzymanie idealnej wagi ciała.