Nocny kaszel - jak rozpoznać krztusiec?

dodano 27-11-2016

Krztusiec jest chorobą występującą w Polsce rzadko, z uwagi na wprowadzenie do kalendarza szczepień obowiązkowej szczepionki na tę chorobę. Najczęściej chorują na nią najmłodsze niemowlęta i dzieci do około 4. roku życia, choć i u dzieci starszych coraz częściej jest on diagnozowany. Czym objawia się krztusiec i co to za choroba?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Chińscy naukowcy od lat pracują nad modyfikacjami genetycznymi, choć jakiekolwiek testy przeprowadzane były dotychczas z powodzeniem wyłącznie na zwierzętach. Dziś Państwo Środka idzie o krok dalej i zamierza przeprowadzić eksperyment z wykorzystaniem systemu edycji genów CRISPR-Cas9 na ludziach. Czy to oznacza, że za parę lat modyfikacje genetyczne w DNA człowieka będą na porządku dziennym?

więcej

URODA

Depilator Rowenta - nowy standard depilacji

aln (30-10-2016)

Depilator Rowenta to gwarancja bezbolesnej depilacji, a dzięki specjalnej nakładce można usunąć owłosienie także z twarzy i okolic intymnych. Nieustannie zmieniająca się technologia sprzyja także pielęgnowaniu urody. Najnowsze odkrycia naukowe służą nie tylko temu by polecieć na Marsa, ale też ułatwieniu codziennych czynności takich jak depilacja.

DIETA - ODCHUDZANIE

Ostre potrawy na spalanie tłuszczu

marti (21-08-2016)

Czy można schudnąć wprowadzając do swojej diety więcej pikantnych potraw? Naukowcy twierdzą, że ostre przyprawy, które dodawać możemy do wielu posiłków, przyczyniają się do zwiększenia tempa metabolizmu, a tym samym do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jak to możliwe?