Jak odróżnić infekcję bakteryjną od wirusowej?

dodano 26-02-2015

W okresie jesiennym i wiosennym, kiedy aura na dworze zaczyna mocno się zmieniać - raz jest zimno, raz gorąco, zdarzają się częste opady atmosferyczne, a wiatr wieje z dużą przenikliwością, często zdarzają się różnorodne zachorowania. Infekcje wywołane są działalnością albo bakterii, albo wirusów. Jak rozpoznać, kto lub co jest głównym winowajcą naszej choroby?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Rak piersi to obecnie najczęściej występujący u kobiet w Polsce i innych krajach rozwiniętych nowotwór złośliwy. Przyczyny zachorowalności nie są do końca zbadane ani potwierdzone. Dotychczas prowadzone badania pozwalają jednak na wskazanie pewnych prawidłowości, które mogą stanowić czynniki zwiększające prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi.

więcej

URODA

Jak pielęgnować cerę naczynkową w czasie zimy?

aln (22-01-2015)

Delikatne naczynia krwionośne znajdujące się w skórze mogą pękać na mrozie, co skutkuje tworzeniem się na jej powierzchni nieestetycznych pajączków i rumienia. Z takimi problemami zmagają się osoby z cerą naczynkową. Jak powinny ją pielęgnować, zwłaszcza w okresie mrozów?

DIETA - ODCHUDZANIE

Założenia diety OXY

aln (03-02-2015)

Dieta odchudzająca OXY jest nową, ponoć ulepszoną wersją diety białkowej. Czy ma szansę przebić niezwykle popularną przed 4-5 laty dietę Dukana? Jaki wpływ może mieć ona na nasze zdrowie i czy rzeczywiście pozwala schudnąć?