Kiedy i w jakich przypadkach znajdują zastosowanie elektrowstrząsy?

dodano 21-08-2016

Jeszcze w latach 40-stych ubiegłego stulecia terapia prądem, czyli elektrowstrząsy, najczęściej znajdowały zastosowanie w leczeniu schorzeń psychicznych. Niemniej, w latach 50-tych zaniechano tej metody, uznając ją w dużej mierze za mało humanitarną wobec pacjentów. Dziś powraca się do niej, udoskonalając ją i wykorzystując w zupełnie innym aspekcie leczenia różnorodnych schorzeń pacjentów.

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Czerniak jest nowotworem skóry, zaliczanym do grupy najbardziej niebezpiecznych typów raka. Dzieje się tak głównie dlatego, że choroba wykrywana jest zbyt późno, kiedy w organizmie pacjenta jest już wiele przerzutów. Poza tym czerniak wykazuje wysoką odporność na leczenie. Może się to jednak zmienić za sprawą naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego. Czy Polska będzie twórcą skutecznego leku na czerniaka?

więcej

URODA

Zapachy Azzaro - gdzie kupisz najtaniej?

aln (02-08-2016)

Loris Azzaro to projektant mody, który stworzył w latach 70- tych markę, która jest rozpoznawalna na całym świecie. Lorisa od zawsze wyróżniało zamiłowanie do mody, dzięki czemu podjął decyzję o rozpoczęciu projektowania ubrań pod szyldem Azzaro. Po pewnym czasie jego uwaga została skierowana także w stronę zapachów dla kobiet i mężczyzn. Perfumy Azzaro to doskonały dodatek dla wszystkich kobiet,, które cenią sobie luksus i nie boją się błyszczeć w życiu codziennym. Z kolei, dla mężczyzn Azzaro oferuje bardziej klasyczne kombinacje zapachów. Azzaro, to zapachy podkreślające osobowość. Pierwsze perfumy marki Azzaro - Conture zostały stworzone już w 1975 roku i niemal od razu stały się obiektem pożądania.

DIETA - ODCHUDZANIE

Ostre potrawy na spalanie tłuszczu

marti (21-08-2016)

Czy można schudnąć wprowadzając do swojej diety więcej pikantnych potraw? Naukowcy twierdzą, że ostre przyprawy, które dodawać możemy do wielu posiłków, przyczyniają się do zwiększenia tempa metabolizmu, a tym samym do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jak to możliwe?