Choroba bostońska - jak rozpoznać ją samodzielnie?

dodano 16-02-2017

Choroba bostońska powszechnie nazywana bostonką, jest schorzeniem przypominającym, przynajmniej w pierwszym etapie jej występowania ospę wietrzną. Ma jednak nieco inny charakter. Jak zatem można ją trafnie rozpoznać?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Przeszczepy dokonywane są w Polsce i na całym świecie od wielu lat. Przeszczepia się serca, płuca, wątrobę, nerki, a nawet całe twarze od dawców - najczęściej zmarłych. Zdarzały się już w historii udane przeszczepy kończyn, ale polscy lekarze w grudniu 2016 roku dokonali innowacyjnego zabiegu. Mianowicie przeszczepili rękę osobie, która nigdy jej nie miała.

więcej

URODA

Czym są zmarszczki nakątne?

aln (29-01-2017)

Zmarszczki są naturalnym objawem starzenia się skóry. Najczęściej występują u osób dojrzałych i seniorów, choć niektóre mogą pojawić się także u niemowląt czy nawet noworodków. Typem takich zmarszczek są zmarszczki nakątne. Czy ich występowanie związane jest z jakimś schorzeniem?

DIETA - ODCHUDZANIE

Genodieta - klucz do idealnej sylwetki bez utraty zdrowia

aln (03-01-2017)

Nadwaga i otyłość to powszechne, zależne od stylu życia problemy - w populacji polskiej występują one już u prawie połowy kobiet i u ponad 60% mężczyzn, z roku na rok widać także zdecydowany wzrost liczby otyłych dzieci i młodzieży. Zbyt duża masa ciała przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstawania wielu poważnych chorób, dlatego istotna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli na utrzymanie idealnej wagi ciała.