Objawy tasiemca

dodano 21-11-2014

W organizmie człowieka mogą zadomowić się groźne pasożyty, między innymi tasiemiec. Przez długi czas żywiciel może nie być świadom tego, że ma „towarzysza” na przykład w swoim układzie pokarmowym. Tasiemiec tymczasem może swobodnie rosnąć i rozwijać się - może osiągnąć kilkumetrową długość, wywołując wiele negatywnych konsekwencji dla organizmu. Dlatego istotne jest szybkie zdiagnozowanie pacjenta. My sami również powinniśmy być świadomi tego, jak można zarazić się tasiemcem i jak trafnie rozpoznawać jego objawy.

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Idealne wczasy nad morzem

dodał: aln , 21-11-2014

Wczasy nad morzem kojarzą się nam przede wszystkim z rewelacyjnym wypoczynkiem na plaży, kąpielach morskich, pływaniu statkami i błogim relaksem w oderwaniu od przyziemnej rzeczywistości. A gdyby tak wielkie plażowe leniuchowanie zamienić na aktywny wypoczynek, który pomoże nam schudnąć? Bo przecież urlop to doskonały czas, by pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją kondycję i taką propozycję wypoczynku znajdziemy na przykład w Kołobrzegu.

więcej

URODA

Makijaż cery trądzikowej

aln (12-08-2014)

Twoja cera przetłuszcza się i masz problemy z trądzikiem? Makijaż w takim przypadku może być prawdziwym wyzwaniem. Zapoznaj się z poniższymi poradami, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę w przypadku cery z tendencją do przetłuszczania się i jak zrobić prawidłowy makijaż na tak problematycznej cerze.

DIETA - ODCHUDZANIE

Dlaczego woda jest tak ważna w każdej diecie?

aln (27-02-2013)

W przypadku większości diet odchudzających ich twórcy, jak również lekarze i dietetycy, zalecają zażywanie dużych ilości wody. Woda jest integralnym elementem niemalże każdej diety, z którą mamy dziś do czynienia. Dzieje się to z uwagi na to, że woda ma bardzo duże znaczenie dla osób, które walczą z nadwagą, ale nie tylko.