Marskość wątroby jako skutek nadmiernego picia alkoholu

dodano 27-04-2016

Wątroba jest organem najbardziej narażonym na uszkodzenie przy nadmiernym piciu napojów wysokoalkoholowych. Może między innymi dojść do marskości tego organu w wyniku alkoholizmu.

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Spektrum terapii osteopatycznej

dodał: marti , 27-04-2016

Co to jest Osteopatia? Dla większości pacjentów w Polsce osteopatia to nowość mimo, że na Zachodzie znana jest od XIX wieku, kiedy to amerykański lekarz A.T. Still na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń opracował tę przełomową metodę leczenia. Osteopatia to system diagnozy i leczenia manualnego, który wykorzystuje naturalne mechanizmy ludzkiego organizmu, aby przywrócić pełnie zdrowia. Jako nadrzędny cel stawia sobie znalezienie pierwotnych przyczyn problemu, z którym zgłasza się pacjent. Kluczowe jest tutaj holistyczne podejścia do pacjenta, traktujące ciało, umysł i ducha jako jedność. Taki sposób traktowania człowieka czyni medycynę osteopatyczną skuteczną i bezpieczną.

więcej

URODA

Jak chronić pękające naczynka na mrozie?

aln (02-03-2016)

Zdrowe naczynia krwionośne bez problemu kurczą się i ponownie rozkurczają. Jednak przy wrażliwej cerze mechanizm rozszerzania i zwężania naczyń nie działa prawidłowo, a efekty tych zaburzeń widać pod postacią czerwonych pajęczynek na twarzy i nogach. Zwłaszcza zimą skłonność do pękania naczynek mocno się nasila. Jak sobie z tym radzić?

DIETA - ODCHUDZANIE

Dieta Dash dla zdrowia

marti (17-04-2016)

Dobra dieta powinna być dopasowana do indywidualnych wymagań każdej osoby. Żadne restrykcyjne diety na dłuższą metę nie będą korzystne dla naszego organizmu, zwłaszcza diety eliminacyjne. Ich przeciwieństwem jest Dieta Dash, nazywana filozofią życia. Aby ją stosować, należy całkowicie i trwale zmienić swój jadłospis.