Szkodliwy wpływ alkoholu dla dzieci w wieku dojrzewania

dodano 04-07-2014

Dzieci w wieku dojrzewania lubią próbować wielu nowych rzeczy. Jedną z takich nowości, której jeszcze nie próbowali jest alkohol pod różną postacią. Do wypróbowania alkoholu nie trzeba długo namawiać w końcu nie raz widziało się swoich rodziców pijących podczas różnego rodzaju spotkań rodzinnych. Czy jest to jednak obojętne dla rozwijającego się i dojrzewającego organizmu? W jaki sposób alkohol niszczy nasze ciało i życie?

(więcej)

ZDROWE WIADOMOŚCI

Leki potrafią być drogie. Jeżeli ktoś choruje przewlekle, a zwłaszcza gdy cierpi na kilka schorzeń równocześnie, częstokroć zostawia w aptece nawet kilkaset złotych miesięcznie. Większość leków na choroby przewlekłe jest refundowana, ale mimo to koszty, jakie musi ponieść pacjent, są wysokie.

więcej

URODA

Co mogą oznaczać zmiany w obrębie paznokci?

mgr farm. Agnieszka Wojtala (27-08-2013)

Paznokcie to jedno z najbardziej widocznych miejsc na naszych dłoniach. Czasami zdarza się, że nasze paznokcie nie wyglądają najlepiej. Warto bliżej im się przyjrzeć, gdyż w niektórych przypadkach wygląd paznokci może wskazywać na ich chorobę, czasami na taką którą można kogoś zarazić. Zdarza się również, że paznokcie nie wyglądają zbyt dobrze, gdyż doznały urazu lub zmiany w ich obrębie są skutkiem choroby, na którą cierpimy. Czasem efekty następują z opóźnieniem i dlatego też zapominamy np. o urazie i koncentrujemy się na ,,chorym’’ paznokciu.

DIETA - ODCHUDZANIE

Dlaczego woda jest tak ważna w każdej diecie?

aln (27-02-2013)

W przypadku większości diet odchudzających ich twórcy, jak również lekarze i dietetycy, zalecają zażywanie dużych ilości wody. Woda jest integralnym elementem niemalże każdej diety, z którą mamy dziś do czynienia. Dzieje się to z uwagi na to, że woda ma bardzo duże znaczenie dla osób, które walczą z nadwagą, ale nie tylko.